3 866

СекцІя «Ланжерон»

    Секція «Ланжерон» «Спілки мариністів міста Одеси» - славна історія Спілки. П'ятнадцять років тому вона ще не мала формального поділу на секції, організовувала виставки і часто присвячувала їх великому засновникові і будівельникові нашого міста генерал-губернатору і градоначальнику графу Олександру Федоровичу Ланжерону.

    У свідомості одеситів «Ланжерон» це місце, де закінчується берег і починається море, де переплітаються спогади про дитинство і юність, про життя наших рідних і друзів, це - святе місце, овіяне славною історією і пам'яттю. Секція «Ланжерон» стала своєрідним серцем «Спілки мариністів міста Одеси».

    Протягом усіх років вона не втрачає своєї активності. Кілька десятків талановитих художників пропонують свою творчість глядачам в різних творчих напрямках - живопис, графіка, ткацтво, кераміка, батік та інших. Розвиток теми моря, нашого міста і Причорноморського регіону, питання екології та захисту навколишнього середовища знайшли своє відображення в численних роботах художників, в результаті проведених пленерів. Тузловські лимани, Кароліно-Бугаз, Алтестове, Очаків, Білгород-Дністровський - ці та багато інших місць служили джерелом натхнення для різних поколінь творців. За свою роботу вони були відзначені дипломами, сертифікатами, подяками та грамотами. Історико-краєзнавчий музей, Центр болгарської культури, Будинок вчених, Палац дитячої та юнацької творчості, Будинок з Ангелом представляли свої зали для проведення виставок і зустрічей художників-мариністів з секції «Ланжерон».

    Велика творча робота велася спільно з іноземними представництвами різних країн: консульствами Польщі, Румунії, Німеччини, Ізраїлю. Тема моря глибока й невичерпна, як і саме море, в творчості художників, які об'єдналися в цій секції.

   Протягом багатьох років очолював секцію, а сьогодні курирує її, віце-президент «Спілки мариністів міста Одеси», талановитий художник Віктор Семенович Потеряйко.

Інші секції: