Спільна Операційна Програма «Басейн Чорного моря 2014-2020». Можливості впровадження практик нульових відходів в Чорноморському регіоні

872

Спеціальна провінціальна адміністрація Кіркларелі (Туреччина) та партнери розпочали новий масштабний проєкт, який сприятиме підвищенню обізнаності щодо екологічних проблем і належних виробничих практик поводження з відходами для забезпечення поліпшення добробуту людей в регіонах басейну Чорного моря.

02 червня 2020 р.

Режим: Без обмежень, для негайного розповсюдження

 

В квітні 2020 року стартував міжнародний проєкт «Стратегія нульових відходів: методи та імплементація у басейні Чорного моря – ZeroWasteBSB» («Zero Waste Strategy: Methods and Implementation in Black Sea Basin - ZeroWasteBSB»), який фінансується Спільною операційною програмою «Black Sea Basin 2014-2020» та впроваджується на території країн 4-х партнерів: Спеціальна провінціальна адміністрація Кіркларелі (Туреччина), громадська організація «ANTIGONE» (Греція), Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України (Україна) та Муніципалітет м. Царево (Болгарія).

Головною метою проєкту є підвищення обізнаності щодо екологічних проблем та належних практик поводження з річковим та морським забрудненням для забезпечення покращення добробуту людей у регіонах Чорноморського басейну.

В межах реалізації проєкту партнери будуть застосовувати підхід, заснований на поєднанні кращих державних рішень, створенні належних та ефективних планів поводження з відходами, розробці соціальних заходів щодо підвищення обізнаності громадськості та залучення місцевих жителів для мінімізації забруднення басейну Чорного моря.

Для досягнення головної мети проєкту передбачені наступні спільні транскордонні заходи:

  1. аналіз і планування діяльності щодо забруднення в цільових областях. Таким чином, буде проведено підготовку правильних техніко-економічних обґрунтувань щодо існуючих відходів в цільових зонах;
  2. заходи з підвищення обізнаності громадськості щодо систем з нульовими відходами. Буде проведена широка інформаційна кампанія серед молоді, студентів і місцевих жителів в чотирьох цільових областях;
  3. розвиток стійкого транскордонного партнерства для нульових відходів у басейні Чорного моря. Одна з ключових задач проєкту полягає в розвитку стійкого партнерства між зацікавленими сторонами для забезпечення передачі кращих практик щодо нульових відходів і після завершення проєкту. В даному контексті партнери проєкту заснують Центри нульових відходів у своїх власних установах і онлайн-мережу для передачі отриманих знань, досвіду і дублювання результатів проєкту в інші цільові райони в басейні Чорного моря.

 

Для контактів:

 

Ольга Карпенко, координатор проєкту, к.е.н.

телефон: +380 96 604 7520

електронна пошта: ecolog.ok@ukr.net

Єлізавета Туренко, асистент проєкту

телефон: +380 63 700 2173

електронна пошта: turenkoliza.ua@gmail.com