О, море, море ...

1 796

Бібліотеку імені Костянтина Паустовського, яка майже сто років розташована в старій будівлі одеської Молдаванки, «накрила» морська стихія. Не природна, звичайно, а втілена у мальовничих полотнах, техніці батика і художньої фотографії – виставка 29-и робіт художника Наталії Максимової, присвяченої цьому унікальному диву природи і Творця, що прикрасила стіну її читальної зали.

     Організація й проведення експозиції з люб'язної згоди керівництва бібліотеки стали можливими завдяки старанням Галини Лєкаревої-Нікітіної – визнаного метра українського живопису, віце-президента «Спілки мариністів Одеси». 

«Де Ви берете стільки сил, енергії та вміння залучати талановитих людей, які злітаються до Вас, немов бджоли на мед?», - поставив риторичне запитання на вернісажі президент «Спілки мариністів Одеси» Юрій Геращенко
«До нас приходять нові митці, і я вже щаслива! Це творчі особистості, які хочуть внести власні свіжі думки в наш проект «Арт-туризм». Наталя Максимова, чия персональна виставка відкривається, не зовсім новий автор – ми співпрацюємо давно, але вона наразі представляє різноманітність своїх інтересів і як художник, і як кандидат мистецтвознавства», - такою була відповідь «локомотива »того, що відбувалося – Галини Лєкаревої-Нікітіної.

      На відкритті експозиції виступив також настоятель храму Святої рівноапостальної  Марії Магдалини протоієрей Дмитро Яковенко, який підкреслив глибину робіт автора, що дозволяють повніше побачити чудове творіння Боже. 

«Здатність побачити світ і полюбити його дається не кожній людині. Я дуже радий тому, що є такі  художники  як Наталя Євгенівна, які відображають такі моменти за допомогою фарб. Помітно, що вона – віруюча людина! Може, ця виставка також підштовхне відвідувачів до художньої творчості і відкриття  ними світу Божого,- зокрема сказав він.

     Сама ж авторка додала, що для виставки «О, море, море...» відібрала власні роботи різних років тільки керуючись бажанням представити художнє сприйняття нашого нескінченного світу. 

«Море, як ніяка інша стихія, дуже мінливе, неповторне. Я намагалася в різних техніках відобразити своє бачення цього прекрасного творіння. Мене захоплюють морські відблиски, відображення. Не люблю писати море, коли воно штормить. Мені ближче ця стихія в її спокійному стані, життєвому розмаїтті. Море допомогло мені особисто у непростий період життя, додало йому новий сенс, наповнило свіжою енергією», - зазначила вона.

      Роботи Наталії Максимової, навіяні морем та берегами Одеси, її околиць і Кримом, зберігаються у колекціях музеїв, в приватних зібраннях поціновувачів художньої творчості. Можна стверджувати, що ця мінлива стихія вдихнула нове життя і в саму авторку, яка кілька років не демонстувала  громадськості свої роботи, не брала участі у виставках. Цей складний період відтепер подолано!

      Уманьчанка за народженням, Наталія Євгенівна, вдихнувши свіже морське повітря Одеси, давно й назавжди перейнялася любов'ю до цієї Божої краси. Чим охоче, як вже справжня щедра одеситка, була готова поділитися із відвідувачами нещодавно відкритої виставки на вулиці Градоначальницькій!

      На що тільки не здатна спонукати краса щедру душею людину! О, море, море ...