НА ПАЛІТРІ – ОБЛИЧЧЯ ДУМОК

1 919

 Горіхова вітальня Будинку вчених на короткий проміжок часу стала місцем, на якому зосередилася частина багатобарвної палітри одеських художників. Наприкінці листопада тут відкрилася виставка з досить незвичайною назвою «Палітра настроїв – образи думки».

       Для кожної людини, особливо творчої, осінь – це особливий стан душі та настрою. Десять наших талановитих земляків вирішили поділитися своїми думками щодо цієї пори року і про життя взагалі за допомогою мальовничих образів, втілених ними на полотнах.

       На виставці представлено 29 картин – натюрморти, пейзажі, роботи на уфологічну тематику, вони передають почуття і асоціативні образи своїх творців. Учасниками дуже різнопланової за жанрами експозиції стали як метри, члени «Спілки мариністів Одеси» і «Спілки художників Одеси», так і початківці.

МІРЗОЄВ Алік Аліовсарович – художник, скульптор, віце-президент «Спілки мариністів Одеси», автор проекту «Одеський дворик мистецтв», член Академії мистецтв Федеративної Республіки Німеччина, почесний доктор мистецтвознавства, громадський інспектор Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської міськради.

ВИНОГРАДОВ Віктор Євгенович – голова «Творчої спілки професійних художників України», директор арт-галереї «На Грецькій».

ЛЄКАРЄВА-НІКІТІНА Галина Вікторівна – віце -президент «Спілки мариністів Одеси», керівник секції «Арт-туризм», автор і організатор багатьох міжнародних та одеських виставок.

МУНТЯН Стела Дмитрівна – викладач художньо-графічного факультету Південноукраїнського педагогічного університету імені К. Д. Ушинського, автор проекту міжнародної виставки «Схід Сонця», віце-президент «Спілки мариністів Одеси», керівник секції «Золота бригантина».

ПАПРОЦЬКИЙ Сергій Петрович – член Національної Спілки художників України, «Спілки мариністів Одеси», заступник директора, викладач-методист ОХК імені М. Б. Грекова.

СЛІСАРЧУК В'ячеслав Михайлович – член НСЖУ, поет, художник, член «Спілки мариністів-письменників».

ХМЕЛЕВСЬКА Наталія Олександрівна – учасниця виставок і пленерів Одеси, міжнародних виставок: «Рефлексія» (Дніпропетровськ, Україна) та «Мистецтво без кордонів» (Республіка Польща), член «Спілки мариністів Одеси».

ШВИДКО Людмила Анатоліївна – випускниця ОДХУ імені М. Б. Грекова (живопис, малюнок), керівник студії образотворчого мистецтва, член «Спілки мариністів Одеси».

ЯСТРЕБОВ Олександр Віталійович – випускник Житомирського коледжу культури і мистецтв імені І. Огієнка за спеціальністю «декоративно-прикладне мистецтво» і Одеської державної академії будівництва та архітектури (спеціальність «Образотворче мистецтво»). Він – автор проекту «Дисонанс», художник, який працює в різних напрямках образотворчого мистецтва, учасник одеських і міжнародних виставок.

      «Я запропонувала колегам, багато з яких – мої друзі, взяти участь у цій виставці і відкрити її, як прийнято, наживо, але з обов'язковим дотриманням усіх вимог карантину. І вони відгукнулися! Хтось вирішив представити до уваги глядачів гарне пейзажне літо цього року, яке вже минуло, хтось – згадати своє дитинство, хтось продемонструвати ранні роботи.Так, Сергій Папроцький виставив одну з ранніх картин, яка досі ніде не експонувалася.

       Крім власних, я виставила картину Аліка Мірзоєва – мого  близького друга і вчителя, якого не стало у 2017 році», - підкреслила організатор і куратор виставки  Олена АЛЕКСЄЄНКО.

 

      Олена Сергіївна – художник, віце-президент «Спілки мариністів Одеси» (глава секції «Рух життя – Арт-Деко» ім. А. А. Мірзоєва), журналіст, поет і декламатор, автор проектів: «Левине серце», «Любов до Одесі – вічна весна»,«Архітектори Одеси », «Пісочний час»,«Творчий імпульс»,«Під крилом творця»,«Французька весна Одеси» (в рамках міжнародного фестивалю «Франкофонія» в Україні»), учасниця, організатор  та куратор одеських і міжнародних виставок та проектів.

    «Вважаю, що задумане у нас вийшло! В Одесі також творять ще чимало художників, чиї роботи відповідають найвибагливішим смакам знавців образотворчого мистецтва,  їх ми обов'язково покажемо цінителям на наступних виставках. Дивіться, насолоджуйтеся, спілкуйтеся з авторами в інтернет-просторі! Крім того, виставка ж не музей. Роботи, що сподобались, можуть прикрасити ваш особистий інтер'єр - така  можливість є!», - наголосила Олена Алексєєнко.

 

     Виставку «ПАЛІТРА НАСТРОЇВ - ОБЛИЧЧЯ ДУМКИ» заплановано до 2 грудня. Протипандемічні заходи, звичайно ж, внесли свою специфіку в її відкриття і роботу, але помилуватися експозицією, з люб'язної згоди співробітників Будинку вчених і за умови неодмінного дотримання відвідувачами карантинних вимог, було можна.