Новий підхід в усуненні морського та річкового забруднення-MARLENA BSB 139

1 889

Шановні колеги!

Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України радий запросити Вас до участі в інформаційній кампанії з очищення моря та річок в Україні у рамках проєкту «Новий підхід в усуненні морського та річкового забруднення-MARLENA BSB 139» (Спільна Операційна Програма «Басейн Чорного моря 2014-2020») у с. Молодіжне Овідіопольский район Одеської області із дотриманням санітарно-епідеміологічних норм- 19 та 20 листопада 2020 р.

У рамках вищезазначеного проєкту Інститут поставив 50 бінів (контейнерів) для збору пластику у с. Молодіжне та еко-парку «Нью-Васюки».

Мета– проведення інформаційної кампанії з очищення моря та річок в Україні, що полягає в організації дводенного заходу "Новий підхід в усуненні морського та річкового забруднення-MARLENA” у с. Молодіжне Овідіопольского району , Одеської області із дотриманням санітарно-епідеміологічних норм.

Під час заходу буде обговорюватись Національна стратегія управління відходами та розроблення регіональних планів управління відходами, досягнення сприятливого екологічного статусу, освітні програми екологічного спрямування, роль громадських організацій в усуненні морського та річкового забруднення в сучасних умовах тощо.

Цільова аудиторія: органи державної влади, галузеві агентства, постачальники інфраструктури та державних послуг, представники вищої освіти та закладів наукового дослідження, представники освітніх/навчальних центрів та шкіл, громадські організації, громадськість. Особлива увага приділяється вихованню екологічно відповідольної поведінки серед дітей та молоді.

Проєкт призначений для об'єднання сил проти забруднення річок, озерних та заповідних територій поблизу Чорного моря або в околицях Чорноморського басейну.

Партнери проєкту:

  1. Муніципалітет м. Деміркей (Туреччина, Головний партнер);
  2. Громадська організація «Зелена Странджа» (Болгарія);
  3. Асоціація зі сталого розвитку «Прут-Дунай» (Румунія);
  4. Центр екологічного консультування м. Кагул (Молдова);
  5. Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України (Україна);
  6. Муніципалітет м. Малко-Тирново (Болгарія).

Всі 5 цільових регіонів знаходяться в басейні Чорного моря і мають багате біологічне різноманіття та туристичний потенціал. Проєкт спрямований на спільне підвищення обізнаності громадськості та освіти щодо проблем річкового та морського забруднення, цінності біорізноманіття та захисту навколишнього середовища для цільових аудиторій таких як : молодь, туристи, підприємці, місцеві громади та органи влади, освітні організації. Особлива увага приділяється розвитку екологічно-відповідального громадянства та екологічної поведінки серед молоді.

Проєкт реалізується за сприянням Європейського Союзу.


Згідно плану імплементації проєкту «Marine and River Litter Elimination New Approach» («Новий підхід в усуненні морського та річкового забруднення ») MARLENA BSB139, що фінансується Спільною операційною програмою «Black Sea Basin 2014-2020» («Басейн Чорного моря 2014-2020») (далі-проєкт) планувалося розміщення 50-ти бінів для збору відходів.

Під біном для збору відходів слід розуміти контейнер для збору ПЕТ 1 м3.

Технічні характеристики:

Країна – Україна. Матеріал – Метал.

Габаритні розміри 1000 * 1000 * 1000мм

Тара використовується для збору пластикових пляшок різного об'єму, може завантажуватися для транспортування вручну, не вдаючись до спеціальних механізмів.

Тара має інформаційну табличку (для розміщення необхідної інформації).

Каркас: металевий куточок 35 * 35 * 3 мм.

Сітка: 50 * 50 * 3 мм. Колір: жовтий.

 

На веб-сайті Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України (далі- ІПРЕЕД НАНУ) було розміщено повідомлення про конкурс щодо розміщення бінів для збору відходів (посилання- http://www.impeer.od.ua/uk/143-proekt- marlena-planue-rozmishchennya-50-ti-biniv-dlya-zboru-vidkhodiv-plastik- metal-sklo.html)

Станом на 1 липня 2020 року до ІПРЕЕД НАНУ звернулись два суб’єкти- Молодіжненська сільська рада Овідіопольського району та Об’єднання громадян «Садівниче товариство «Маяк» (далі- ОГ СТ «Маяк»).

Листом від 30.06.2020 р. № 459 Молодіжненська сільська рада Овідіопольського району повідомила, що питання встановлення контейнерів для збору ПЕТ є актуальним для неї, адже на території сільської ради є рекреаційні зони вздовж узбережжя Чорного моря протяжністю 3,5 км та Олександрівського водосховища загальною площею 130 га.

Молодіжненська сільська рада Овідіопольського району надала схему очищення території населеного пункту з визначеними місцями для розташування 38 контейнерів для збору ПЕТ.

Усі    майбутні   логістичні    роботи   з    управління   відходами Молодіжненська сільська рада Овідіопольського району взяла на себе. Листом від 26.06.2020 р.      ОГ СТ «Маяк» повідомило, що для нього також є актуальним питання встановлення контейнерів для збору ПЕТ, адже земельна ділянка, що знаходиться в межах ОГ СТ

«Маяк», має рекреаційну зону. ОГ СТ «Маяк» заначило, що планується розміщення бінів біля спусків до моря, що дасть змогу покращити стан узбережжя Чорного моря та допоможе в усуненні морського та річкового забруднення.

ОГ СТ «Маяк» неприбуткова організація та не має змоги закупити біни для збору відходів за власні кошти. ОГ СТ «Маяк» надало схему очищення території населеного пункту з визначеними місцями для розташування 12 контейнерів для збору ПЕТ.

Усі майбутні логістичні роботи з управління відходами ОГ СТ

«Маяк» взяло на себе.


 

Спільна операційна програма «Басейн Чорного моря 2014-2020»

Інститут проблем ринку та економіко-екологічних проблем НАНУ

Листопад 2020 року

Спільна операційна програма «Басейн Чорного моря 2014-2020» фінансується Європейським Союзом через Європейський інструмент сусідства та країнами-учасницями: Вірменією, Болгарією, Грузією, Грецією, Республікою Молдова, Румунією, Туреччиною та Україною.

Ця публікація створена за фінансової допомоги Європейського Союзу.

Ця публікація є виключною відповідальністю Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАНУ, і жодним чином не може вважатися такою, що відображає погляди Європейського Союзу.

 

За більш детальною інформацією звертайтеся:

Герман Карпенко,

Координатор проєкту (Україна),

+380 68 900 3446

ecolog.ok@ukr.net