ПРЕС-РЕЛІЗ місцевих навчальних візитів  в Україні у рамках проекту

1 384

 ПРЕС-РЕЛІЗ місцевих навчальних візитів  в Україні у рамках проекту «Новий підхід в усуненні морського та річкового забруднення - MARLENA BSB 139»

04-05 лютого 2021 р.

 

Місце проведення: 65049 г. Одеса, Фонтанська дорога 12/1,конференц зала  «Мілан».

 

Реалізація проекту відбувається у рамках Спільної Операційної Програми «Басейн Чорного моря 2014-2020» за сприянням Європейського Союзу. Сума гранту ENI 83 950.00 EUR

Партнери проекту:

  1. Муніципалітет м. Деміркей (Головний Партнер/Туреччина);
  2. Асоціація "Зелена Странджа" (Болгарія);
  3. Асоціація зі сталого розвитку «Прут-Дунай» (Румунія);
  4. Центр екологічного консультування м. Кагул (Молдова);
  5. Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень 

    Національної академії наук України (Україна);

  1. Муніципалітет м. Малко-Тирново (Болгарія).

MARLENA (Marine and River Litter Elimination New Approach) - новий підхід в усуненні морського та річкового забруднення, був спрямований на об'єднання сил проти забруднення поблизу Чорного моря, річок, територій, що охороняються, та природних заповідників у басейні Чорного моря.

Всі 5 цільових регіонів (Туреччина, Болгарія, Румунія, Молдова та Україна) знаходяться в Чорноморському басейні, мають багате біологічне різноманіття і туристичний потенціал.

         Інформаційна кампанія з очищення моря та річок в Україні зі стейкхолдерами проекту спрямована на спільне підвищення обізнаності громадськості та просвіту з проблем річкового та морського забруднення, цінність біорізноманіття та охорону навколишнього середовища для цільових аудиторій, таких як: молодь, туристи, бізнес, місцеві громади та органи влади, освітні організації. Особлива увага приділялася розвитку екологічно-відповідальної громадськості і екологічної поведінки серед молоді.

Під час зустрічі буде здійснений ознайомчий навчальний візит до очисних споруд у м.Вилкове, де учасники заходу зустрінуться з місцевими керівниками, депутатами та громадськістю.

Юрій Євгенович Геращенко, президент ГО «Екологічний центр сталого розвитку України», експерт з енергозбереження та сталого розвитку житлового господарства в Україні, співавтор та Голова робочої групи по розробці Стратегії сталого розвитку міста Одеси з акцентом на питаннях житлового сектора та енергозбереження, генеральний директор підприємства «Регіональний центр Радіологічних та екологічних досліджень», буде доповідати щодо найкращих практик поводження з відходами в Одеському регіоні. Також буде перегляд промо-фільму про найкращі практики поводження із відходами в Одеському регіоні.

Спільна операційна програма «Басейн Чорного моря 2014-2020»

Інститут проблем ринку та економіко-екологічних проблем НАНУ

Лютий 2021 року

Спільна операційна програма «Басейн Чорного моря 2014-2020» фінансується Європейським Союзом через Європейський інструмент сусідства та країнами-учасницями: Вірменією, Болгарією, Грузією, Грецією, Республікою Молдова, Румунією, Туреччиною та Україною.

Ця публікація створена за фінансової допомоги Європейського Союзу.

Ця публікація є виключною відповідальністю Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАНУ, і жодним чином не може вважатися такою, що відображає погляди Європейського Союзу.

 

За більш детальною інформацією звертайтеся:

Герман Карпенко,

Координатор проекту (Україна),

+380 68 900 3446

ecolog.ok@ukr.net