ПРЕС-РЕЛІЗ прес-конференції із запуску проекту «Новий підхід в усуненні морського і річкового забруднення – MARLENA»

1 341

ПРЕС-РЕЛІЗ прес-конференції із запуску проекту «Новий підхід в усуненні морського і річкового забруднення – MARLENA» eMS BSB139

 

06 листопада 2018 р. о 14 год. м. Одеса, Французький бульвар, 29

(приміщення Інституту проблем ринку та економіко-екологічних проблем НАН України, кабінет № 32)

  

Проект призначений для об'єднання сил проти забруднення річок, озерних та заповідних територій поблизу Чорного моря або в околицях Чорноморського басейну. Всі 5 цільових регіонів знаходяться в басейні Чорного моря і мають багате біологічне різноманіття та туристичний потенціал. Проект спрямований на спільне підвищення обізнаності громадськості та освіти щодо проблем річкового та морського сміття, цінності біорізноманіття та захисту навколишнього середовища для цільових аудиторій таких як : молодь, туристи, підприємці, місцеві громади та органи влади, освітні організації. Особлива увага приділяється розвитку екологічного та відповідального громадянства та екологічної поведінки серед молоді.


MARLENA націлена на зміцнення дій громади та залучення місцевого населення до пропаганди та впровадження прибережних та річкових кампаній з очищення прибережних акваторій Чорного моря та обміну досвідом у цій сфері у зменшенні та ліквідації забруднення.

Група заходів: спільні заходи з управління - зустрічі, звітність, діяльність із спільної імплементації:

  • група: краще співробітництво організацій в басейні Чорного моря (далі- БЧМ) - огляд існуючої політики та законодавства, мереж та ініціатива співпраці щодо скорочення річкових та морських сміття в БЧМ; розвиток фокус-груп: управління відходами, нелегальне захоронення та розміщення на смітниках на берегах річок / захист важливих природних територій від забруднення води; керівництво з ефективної практики поводження з відходами місцевих органів влади та екологічних організацій, круглі столи та конференції між партнерами, спільна платформа для сигналізації для відходів та нелегальних смітників, започаткування транскордонних спільних дій на 5 мовах;
  • група: виправлення спроможності місцевих зацікавлених організацій: невеликі інвестиційні роботи будуть реалізовані на території двох партнерів для вирішення спільних екологічних проблем: сприяння гарній європейській практиці використання


окремої системи збору відходів в Болгарії та ліквідації та скорочення незаконного захоронення та звалищ на березі річки в Деміркой, Туреччина, перетворивши його в прекрасний парк; тренінги з підвищення кваліфікації місцевої влади, обмін досвідом.

- 3-я група: заходи щодо підвищення обізнаності громадськості та покращення громадської обізнаності включають: широку інформаційну кампанію в країнах Чорноморського басейну, в тому числі: інформаційні зустрічі, підготовка посібників "відповідальне громадянство" для дітей та студентів, туристів та відвідувачів, річки та море -очищення інформаційних кампаній, організація екологічних акцій та екологічних таборів для покращення екологічної культури молоді.

Проект реалізується за сприянням Європейського Союзу. Сума гранту ENI 83 950.00 EUR

 

Спільна операційна програма «Басейн Чорного моря 2014-2020»

Інститут проблем ринку та економіко-екологічних проблем НАНУ

Листопад 2018 року

Спільна операційна програма «Басейн Чорного моря 2014-2020» фінансується Європейським Союзом через Європейський інструмент сусідства та країнами-учасницями: Вірменією, Болгарією, Грузією, Грецією, Республікою Молдова, Румунією, Туреччиною та Україною.

Ця публікація створена за фінансової допомоги Європейського Союзу.

Ця публікація є виключною відповідальністю Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАНУ, і жодним чином не може вважатися такою, що відображає погляди Європейського Союзу.